close
دانلود آهنگ جدید
زناشویی,رابطه زناشویی جدید,رابطه جنسی,روابط جنسی

جستجوگر پیشرفته


آخرین ارسال های انجمنموضوع : زناشویی ,

چرا متاهل ها از مجردها بهترند

چرا متاهل ها از مجردها بهترند؟

 

قديمي‌ها مي‌گفتند آدم‌هاي متاهل نسبت به مجردها هم سالم‌تر هستند و هم بيشتر عمر مي‌كنند، حالا هم تحقيقات نشان داده كه احتمالا اين باور قديمي درست است و در مورد اكثريت آدم‌ها صدق مي‌كند. آخرين مطالعات انجام شده نشان داده كه سن اولين حمله قلبي در مردان مجرد پايين‌تر از مردان متاهل است و سن متوسط فوت بر اثر سكته قلبي و مغزي مردان و زنان متاهل بالاتر از سن متوسط زنان و مردان مجردي است كه به علت اين سكته‌ها فوت مي‌كنند. اما چرا؟ يعني واقعا ازدواج فيزيولوژي خاصي را در بدن فعال مي‌كند كه طول عمر را اضافه مي‌كند؟
1 +2 دليل براي سلامت متاهل‌ها
1- رفتار و اخلاق سلامت: كريستوفر فاگوندس، فوق‌تخصص روانشناسي در دانشگاه ايالتي اوهايو مي‌گويد: يك دليل ساده سلامت بيشتر متاهل‌ها اين است كه آنها روابط و كارهاي پرخطر كمتري دارند، با دقت بيشتري رانندگي مي‌كنند، كمتر سمت مواد مخدر و الكل رفته و همچنين كمتر سراغ بي‌بندوباري مي‌روند، طبيعي است كه شيوه زندگي اينگونه سالم‌تر و كم‌خطرتر باشد.

2- سيستم حمايتي: دكتر رابرت ديويس، پروفسور طب داخلي در دانشگاه اوهايو مي‌گويد: اگر متاهل باشيد، احتمال اينكه داراي يك سيستم حمايتي مناسب باشيد بيشتر است… به‌خصوص در مورد مردان. مي‌توان ديد كه افراد مجرد عموما تنها هستند و حالت دورافتاده دارند، طبيعي است كه چنين وضعيتي آنها را به سمت بيماري‌هاي اضطرابي و افسردگي سوق دهد و همه مي‌دانند كه افراد دچار بيماري‌هاي اضطرابي يا مبتلا به انواع افسردگي بيشتر از سايرين دچار مشكلات جسمي مي‌شوند.

3- الگوي بهتر: دكتر تئودور روبلس، فوق‌تخصص روانپزشكي رفتاري مي‌گويد: همسر، فرزندان و پدر و مادر نزديك‌ترين افراد به انسان هستند، اكثر انسان‌ها در دوران كودكي از پدرومادر خود الگو مي‌گيرند و بعد از دوران بلوغ تاثيرگذارترين فرد در زندگي اكثر انسان‌ها همسر آنهاست. اين همسران در عموم مواقع تلاش مي‌كنند الگوي رفتاري مناسبي را به يكديگر ارائه دهند، مثلا سعي مي‌كنند رژيم غذايي مناسبي براي همسر خود تدارك ببينند و توصيه‌هاي پزشكي را به آنها بگويند… . درضمن همسران مراقب قرص‌ خوردن‌ها و ساير تجويزهاي دارويي هستند. مطالعات نشان داده افراد متاهل درست‌تر و در زمان مناسب‌تر داروهاي خود را مصرف مي‌كنند.

چرا متاهل‌ها بهتر هستند
دكتر فاگوندس مي‌گويد: از قديم در افسانه‌ها و روايت‌ها آمده كه اگر انسان‌ها نيمه گمشده خود را پيدا كنند، بيشتر عمر مي‌كنند، شايد موضوع همان ازدواج باشد، در واقع شايد نكته اصلي سلامت افراد متاهل اين است كه آنها حتي به خاطر همسر و فرزندان‌شان هم كه شده، بيشتر مراقب سلامت 6020 ساعت شاد باشيم  داده كه سن اولين حمله قلبي در مردان مجرد پايين‌تر از مردان متاهل است، نشان داده كه احتمالا اين باور خود هستند و بيشتر از خودشان مراقبت مي‌كنند، در ضمن طبيعي است كه افراد متاهل به‌طور معمول هدفمندتر و منظم‌تر از افراد مجرد باشند.

چرا متاهل ها از مجردها بهترند؟

مهم خوشبختي است
اما اين‌ را يادتان باشد كه صرفا در دست كردن حلقه ازدواج شما را سالم نمي‌كند و به طول عمرتان نمي‌افزايد، مهم اين است كه ازدواج همراه با خوشبختي مي‌تواند عمري طولاني را براي شما به ارمغان بياورد. مطالعات انجام گرفته توسط پژوهشگران دانشگاه ‌آكسفورد نشان داده كه افراد متاهلي كه در زندگي مشترك خود احساس خوشبختي مي‌كنند، طول عمر بسيار بيشتري پس از جراحي قلب باز نسبت به افراد مجرد دارند و البته بايد اين را هم متذكر شد كه در اين مطالعه مشخص شد افراد مجرد هم نسبت به افراد متاهلي كه زندگي مشترك مناسبي ندارند، پس از جراحي قلب باز، طول عمر بيشتري دارند.

 

دكتر كي‌كات گلاسر، مسئول انجام اين تحقيق مي‌گويد: يكي از دلايل احتمالي اين موضوع اين است كه زندگي مشترك بد و نابسامان باعث اضطراب مزمن مي‌شود كه روي سيستم ايمني حالت تضعيف‌كننده دارد و در كل باعث بروز بيماري‌هاي مختلف مي‌شود… افرادي كه به‌طور معمول مشاجره و منازعه دارند سطح هورمون‌هاي استرس‌شان بالا مي‌رود، زخم‌هاي‌شان ديرتر بهبود مي‌يابد و عملكرد سلول‌هاي دفاعي آنها هم ضعيف‌تر است. جالب است بدانيد كه در مطالعات ما مشخص شد در اين مورد زنان آسيب‌‌پذيرتر از مردان هستند و سطح سلامت زناني كه در يك زندگي مشترك نامناسب هستند از سطح سلامت شوهران آنها پايين‌تر است.

دركل وضع متاهل‌ها بهتر است
دكتر جيمزورما، متخصص روانشناسي باليني در آكسفورد مي‌گويد: مطالعات متعدد نشان داده كه زناني كه ازدواج ناموفقي دارند بسيار بيشتر از ساير زنان دچار چاقي‌هاي شديد، افسردگي، فشارخون بالا و سكته‌هاي مغزي مي‌شوند اما مرداني هم كه يك زندگي مشترك ناراحت‌كننده و پر از درگيري دارند بيشتر از معمول به سمت استفاده از موادمخدر و روانگردان‌ها مي‌روند و آمار افسردگي در آنها بيشتر است.

اما دكتر ورما متذكر مي‌شود كه در تمام مطالعات انجام گرفته، مشخص شده كه در زندگي‌هاي مشترك طولاني‌مدت (بالاي 10سال) سطح رضايت از زندگي به طور معمول بيشتر از افراد مجرد هم50عوامل تنش زا و استرس فراد مجرد طالعات انجام گرفته، مشخص شده كه در زندگي‌هاي مشترك طولاني‌مدت (بالاي 10سال) سطح رضايت از زندگ‌سن و سال است. او مي‌گويد: دركل بايد گفت كه به دلايل متعدد، افراد متاهل به‌طور متوسط سالم‌تر و بهتر از افراد مجرد زندگي مي‌كنند و كمتر و ديرتر دچار بيماري‌هاي مختلف خطرناك مي‌شوند.

 

مطلقه‌ها مواظب باشند
دكتر ديويد سابارا، پروفسور روانپزشكي در دانشگاه آريزونا مي‌گويد: اينكه بگوييم افراد مجرد به دليل مشكل ارتباطي يا مشكل شخصيتي مجرد هستند غلط است و شايد تنها در مورد گروهي از مجردها اينگونه باشد. در اين گروه طبيعي است كه مشكلات ارتباطي يا مشكلات تيپ شخصيتي مي‌تواند روي سطح سلامت كلي و نوع رفتارهاي فرد هم تاثيرگذار باشد و در كل باعث شود كه آنها زودتر از سايرين دچار مشكلات و بيماري شوند اما گروهي از مجردها هم هستند كه هنوز فرد موردنظر خود را پيدا نكرده‌اند و به دنبال شريك زندگي خود مي‌گردند، طبيعي است كه اين گروه رفتار بهتري داشته باشند و رعايت نكات بيشتري را بكنند اما در مجموع آنچه مسلم است اين است كه متاهل بودن به‌خصوص اگر همراه با احساس رضايت باشد، باعث بالا رفتن سطح سلامت و به تعويق افتادن بروز برخي بيماري‌هاي مهم مي‌شود.

آخرين نكته هم اينكه، در مجموع به نظر مي‌رسد كه افراد مطلقه هم مثل مجردها بيشتر در خطر هستند. دكتر سابارا مي‌گويد: مطالعات متعدد نشان داده است كه بسياري از افراد متاهل مي‌توانند زندگي خود را مديريت كنند و در نتيجه حس بدي به زندگي نداشته باشند‌ در اين گروه احساس افسردگي و اضطراب ريشه‌دار زيادي وجود ندارد اما هم در اين گروه و هم در گروه افراد مطلقه‌اي كه رضايت از وضع زندگي خود ندارند آمار سكته‌هاي قلبي و مغزي بالاست و سن برز اين بيماري‌ها هم پايين‌تر از حد معمول است. بايد در اين مورد تحقيقات بيشتري صورت بگيرد.

منبع:مجله سیب سبزامتیاز :

برچسب ها : زناشویی , رابطه زناشویی جدید , رابطه جنسی , روابط جنسی ,
چرا متاهل ها از مجردها بهترند نوشته شده در یکشنبه 09 آذر 1393 ساعت 0:1
توسط : خشم شب

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب تصادفی
فال روزانه شنبه 14 شهریور 1394
دانلود آهنگ جدید مسعود سعیدی به نام دو سال
حکم رفتن به مهمانی خانواده مشروب‌خوار و غذا خوردن در خانه
دانلود آهنگ جدید جعفر و مملی به نام تبریز نون بربری
دانلود PHPRunner 8.0.22790 نرم افزار طراحی و ساخت صفحات PHP
خواص دمنوش ریحان
عکس سپندار مذگان روز عشق ایران
دانلود آهنگ جدید سعید کرمانی به نام قلبم یه جا داره
زیبا ترین عکس دختر های ایرانی
عکس های چکامه چمن ماه در حاشیه جشنواره فیلم فجر
تجاوز جنسی 4 نفره به مدیر عامل و منشی شرکت
ای غنچه ی خندان چرا خون در دل ما می کنی (شهریار)
داستان کوتاه زن جماعت!
واکنش پرویز پرستویی به خبر تکان‎دهنده بخیه های صورت کودک 5 ساله!
دانلود آهنگ جدید شکیلا به نام رفتم مرا ببخش
خوش‌ آمدگویی «آناهیتا» در شمال (عکس)
داعش زندان بزرگ تدمر سوریه را منفجر کرد! (عکس)
خاصیت چای با لیمو ترش در گلو درد
خطرات و مضرات رابطه ی جنسی مقعدی (پشت)
فال روز چهارشنبه 2 دی 94
خانواده هایشان ملی پوشان والیبال ایران در اینچئون
طرز تهیه پیتزا رژیمی فوری
دانلود آهنگ جدید سامان جلیلی به نام ستاره
دانلود آهنگ جدید نبض باند به نام ماه لشگر خورشید
عکس لیلا اوتادی در باشگاه ورزشی در کنار مربی اش
فال روزانه پنجشنبه 19 شهریور 1394
دانلود آهنگ جدید فرزاد دی زد به نام رشت بدون تو
دانلود آهنگ جدید مجید اخشابی به نام حضرت باران
بازیDhoom:3 Jet Speed
طرز تهیه پنکیک دارچینی
دانلود بازی جدید Assassin’s Creed IV Black Flag
تیم مذاکره کننده ایران عازم نیویورک شد
اس ام اس تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی
مسلمان: سردار آزمون را نمي‌شناسم
عکس جدید هدیه تهرانی در 43 سالگی + دیدار با فرزاد حسنی و...
۱۰ رازی که همه آقایان باید درمورد مغز خانم‌ ها بدانند
ارتش عراق بدون شرح (عکس)
مهناز افشار:من با 10شاخه گل نرگس به عقد همسرم درآمدم
دانلود آهنگ جدید مجید خراطها بنام طوفان
آخرین مطالب
لینک دوستان
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به sesooot می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .