close
تبلیغات در اینترنت
سایت تفریحی سه سوت

جستجوگر پیشرفته


آخرین ارسال های انجمنموضوع : بخش پزشکی , روان شناسی ,

روشهای نزدیک شدن به اعتماد به نفس (ویژه افراد کم اراده)

ضعف اراده و عدم اعتماد به نفس در بیشتر مواقع باعث ایجاد ناراحتی هایی در زندگی برای ما می شود. در این پست برای این مشکل مطلبی را قرار داده ایم با عنوان روشهای نزدیک شدن به اعتماد به نفس . با سایت گهر همراه باشید.

.

.

ضعف در اراده به عنوان یکی از عوامل ایجاد تنبلی در افراد قابل بحث است. وقتی ما در توصیف خصوصیات شخصی می شنویم یا می گوییم فلانی کم اراده است، فردی ناموفق و غالبا ناراحت تجسم می شود که توانایی انجام هیچ کاری را به صورت کامل و به تنهایی ندارد.

اگر این رفتارها برای شما آشناست و حتی تجربه آن را دارید، نگران نباشید چرا که شما تنها نیستید. در حقیقت افراد زیادی هستند که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. اما این بدان معنی نیست که کم ارادگی یک مشخصه ذاتی است بلکه انتخاب شماست. شما به خودتان و توانایی هایتان باور ندارید و برای شما ساده تر آن است که در مواجه با کارها بگویید «من نمی توانم»!

اما واقعیت این است که شما می توانید هر کاری را که اطرافیان تان انجام می دهند، انجام دهید و شاید حتی در به انجام رساندن امور از آن ها موفق تر باشید. تنها لازم است که بخواهید. شما هم می توانید عادات غذایی سالم کسب کنید، تمرین های ورزشی منظم انجام دهید، پروژه های نفس گیر کاری را به پایان رسانید و به اهداف خود دست یابید.

بنا به تعریف انجمن روانشناسی آمریکا، «اراده» توانایی مقاومت در برابر وسوسه های کوتاه مدت برای بدست آورده اهداف بلند مدت است.

برای یک زندگی شاد و موفق شما به اراده نیاز دارید و اگر فکر می کنید به اندازه کافی در این زمینه قوی نیستید، این چند راهنمایی ممکن است برای شما مفید باشد.

۱ مثبت بیاندیشید

.

تفکر مثبت می تواند زندگی شما را بهبود دهد، یک روز کسل کننده و تاریک را روشن سازد، حس خوب و نگاه خوب ایجاد کند و در نتیجه آن شما روابط موثرتری برقرار خواهید کرد و فرد موفق تر و سالم تری خواهید بود. افراد مثبت اندیش ارده بیشتری برای تحقق اهداف خود دارند، در نتیجه اگر فرد کم اراده ای هستید کار را از پرورش نگرش مثبت آغاز کنید.

یادبگیرید که چگونه بر شرایط و روزهای سخت لبخند بزنید و در برابر وسوسه ها مقاومت کنید تا زندگی شما قابل تحمل تر و شادتر باشد.

۲ غذای سالم بخورید

.

اگر لازم باشد باید بارها بارها یادآوری کرد که غذای سالم بخورید. یک برنامه غذایی سالم کلید جسم و روح سالم است و درنتیجه شما سطح انرژی بیشتر، اراده بیشتر و در نهایت زندگی طولانی تری خواهید داشت. خوردن یک صبحانه مناسب در ابتدای روز به شما کمک می کند تا انرژی لازم را برای فعالیت های روزمره کسب کنید، وزن خود را کنترل کنید و در برابر مشکلاتی که در طول روز با آن مواجه می شوید آسان تر و عاقلانه تر رفتار کنید.

نکته جالب این است که زمانی که به واسطه عادات غذایی سالم اندام شما متناسب شد، اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنید و نوع حضور شما در جامعه و محیط کاری پررنگ تر خواهد شد و موفق تر خواهید بود. هم چنین شما به میان وعده و شام مناسب و سالم و میزان کافی آب در طول روز احتیاج دارید که پاسخ گوی نیازهای بدن شما باشد.

۳ فعال باشید

.

برای داشتن جسمی سالم و ورزیده علاوه بر رعایت رژیم های غذایی سالم و داشتن ذهنی مثبت اندیش باید فعالیت کنید. عادات قدیمی لم دادن جلوی تلویزیون و یا ساعت ها با لپ تاپ و ابزارهای اجتماعی سرگرم بودن را ترک کنید.

نیازی نیست برای انجام فعالیت های جسمی خود را مقید باشگاه های ورزشی و یا قوانین خاصی کنید، یک پیاده روی ساده، تمیز و مرتب کردن خانه، بازی با بچه ها و یا رفت و آمد از پله به جای آسانسور می تواند تاثیرگذار باشد.

۴ از شر حسادت و دشمنی خلاص شوید

.

افرادی که اراده و اعتماد به نفس کافی ندارند تمایل به حسادت و دشمنی با دیگران دارند. حسادت می تواند زندگی موفق ترین افراد را هم به تباهی بکشد و شما را از مولد بودن و شادی های معمول زندگی محروم کند و خود سرآغاز بیماری های روحی از جمله اضطراب و افسردگی و به تبع آن بیماری های جسمی باشد.

اگر از بند اسارت حسادت و دشمنی رها شوید و حواس تان را متمرکز زندگی خودتان کنید کم کم اراده و اعتماد به نفس بیشتری خواهید یافت.

۵ خود را با دیگران مقایسه نکنید

این که دوستان و اطرافیان شما اراده بیشتری برای انجام کار مشخصی دارند بدان معنی نیست که از شما بهتر و قویتر هستند. اعتماد داشته باشید که ممکن است توانایی و اراده شما حتی بیشتر از آن ها باشد و فقط شما نیاز به زمان و مسیری دارید که توانایی شما کشف شود.

الگوبرداری و تکرار یکسری از عادات افراد موفق و بااراده می تواند برای شما بسیار کارآمد باشد، اما به یاد داشته باشید این بدان معنا نیست که زندگی شخصی خود را مختل کنید و با الگوبرداری کورکورانه در زندگی فرد دیگری زندگی کنید. خودتان باشید و ازآن مهم تر خودتان را دوست داشته باشید و به خودتان افتخار کنید.

۶ استرس خود را کاهش دهید

.

به طور قطع بسیاری از شما اثرات سوء و مشکلاتی را که استرس برای سلامت، آرامش و رفاه ما ایجاد می کند می دانید. در این خصوص مطلبی در خصوص نقش استرس در ساز و کار مغز انسان منتشر خواهد شد که می تواند در روشن شدن برخی از زوایای مخرب استرس کمک کننده باشد. در زندگی های امروزی تنش ها و فشارهای روزمره به گونه ای است که تجویز نسخه «استرس نداشته باش» به یک شوخی بیشتر شبیه است تا یک پیشنهاد راه گشا. چیزی که برای ما اهمیت ویزه دارد کنترل سطح استرس است!

بنابراین اگر احساس می کنید همواره مضطرب هستید و استرس زیاد سلامت و زندگی شما را به خطر انداخته است، باید روش های مقابله با استرس بیاموزید. به عنوان یک راه حل ساده و در دسترس پیاده روی، تنفس عمیق و طبیعت گردی می تواند در کاهش و کنترل سطح استرس مفید باشد.

۷ کتاب های انگیزشی بخوانید

.

به اعتقاد من کتاب خواندن یک روش قدرتمند است که به ما کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشیم، تکنیک های بهتر زندگی کردن را بیاموزیم، برای مشکلات خود راه حل های مناسب بیابیم و در نهایت خواندن چند صفحه از یک کتاب انگیزشی می تواند در افزایش اراده و بهبود سطح زندگی ما موثر باشد.

طبق معمول مقالات گذشته یادآوری می کنیم که از خواندن کتاب های اینترنتی اجتناب کنید و اگر در خانه حس و حال خواندن کتاب را ندارید، قرار گرفتن در محیط کتابخانه از آن جهت که شما را از حواس پرتی و وسوسه های روزمره دور می کند و عده ای را مشغول کتاب خواندن می بینید، می تواند به شما کمک کند که به خواندن موضوعات مورد علاقه خود شوق و تمایل پیدا کنید.

۸ قلب خود را از عشق لبریز کنید

.

وقتی که در خصوص عشق صحبت می کنیم منظورمان تجربه یک رابطه عاشقانه و داشتن یک شریک عشقی نیست، بلکه منظور دوست داشتن جنبه های مختلف حیات است. لیستی از افراد، کارها، مکان ها، غذاها و هر آن چه که دوست دارید را تهیه کنید. شاید در طول روز به سادگی از کنار این علایق گذر می کنید و آن ها را نادیده می گیرید. دوست داشتن هر یک از جنبه های زندگی به شما انگیزه و بهانه برای تلاش و ادامه حیات می دهد.

همه شما می توانید کارهای بزرگ انجام دهید و ارداه پولادین داشته باشید، تنها باید بخواهید و در مسیر صحیح گام بردارید.امتیاز :

برچسب ها : اعتماد به نفس , روش بالا بردن اعتماد به نفس , مشکل بی اراده گی در افراد , مشکل عدم اعتماد به نفس , نزدیک شدن به اعتماد به نفس , روان شناسی , پزشکی , افراد خجالتی , افزایش اعتماد به نفس , استرس ,
روشهای نزدیک شدن به اعتماد به نفس (ویژه افراد کم اراده) نوشته شده در شنبه 22 فروردين 1394 ساعت 0:20
توسط : خشم شب

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب تصادفی
سرقت طلا و جواهرات با آش نذری
بسیج دانشجویی از دانشگاه آزاد شکایت کرد!
ايکاردي: مي‌خواهم در اينتر بمانم
باقري: با اين قيمت کسي پرسپوليس را نمي‌خرد
دانلود آهنگ جدید باراد به نام هواتو دارم
عکس بازیگران زن و مرد ایرانی دی ۹۳
دانلود اپدیدت آنلاین یوزر پسور جدید 32چهارشنبه 93/10/17
دانلود فری استایل جدید یاس
پوتین ممنوعیت فروش سامانه موشکی به ایران را لغو کرد
دانلود موزیک ویدئو جدید زانیار خسروی به نام ریسک
دانلود آهنگ جدید معین راهبر به نام باور نکن
اس ام اس تبریک ولادت امام علی ۱۳۹۴
اتمام موضوع هسته ای در موعد معین
بورانی هویج، بورانی ای خوش طعم و کاملا متفاوت
باورهای غلط و درست در مورد باتری موبایل
فال روزانه چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394
دانلود آلبوم جدید پایا به نام اشتها کور کن
دانلود آهنگ جدید مهدی پوران به نام دنیای منی
دانلود آهنگ جدید آمین به نام نیستی (ورژن جدید)
تیزر تبلیغاتی غیر قانونی یک فیلم ایرانی در ماهواره !
دانلود آهنگ جدید امید جهان به نام سکته قلبی
فضیلت و خواص سوره محمد
دعای زیبای ظهور در ماه مهمانی خدا
دانلود Real Guitar 2.2.0 نرم افزار گیتار اندروید
دانلود موزیک ویدئو جدید جمشید به نام ناچاری
سیدحسن نصرالله ، باید جنگ صفین را تکمیل کنیم
دانلود آهنگ جدید فریبرز لاچینی به نام گلی جان
کاریکاتور چالش دماغ طبیعی (عکس)
طرز تهیه توپک های شکلاتی زیبا و لذیذ
رونالدو و نامزد جدیدش! (عکس)
اختراع سرنگ سه بعدی و بدون درد (عکس)
ادامه اصلاحات در فدراسيون فوتبال
طرز تهیه کیک جواهرات،بسیار زیبا و خوشمزه
آرایش و پیچیدن مو به سبک آرایشگرها
حمله قلعه‌نويي به آن برنامه تلويزيوني !
روحانی، رفسنجانی، ناطق نوری و مردان سیاسی مشهور از نحوه ازدواجشان گفتند
ورزش گروهی
گناه غیبت چرا گوشت مرده خوردن است؟
دانلود آهنگ جدید علی اصحابی به نام شهر باران
آخرین مطالب
لینک دوستان
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به sesooot می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .