جستجوگر پیشرفته


آخرین ارسال های انجمنموضوع : خانواده , مشکلات ازدواج،بنیان خانواده و مشاوره ,

دینگ دینگ های عاشقانه
دینگ دینگ. صدای زنگ موبایل. تلفن همراه‌تان را برمی‌دارید، یك نفر احساس مسئولیتش گل كرده و شما را در یك گروه جدید عضو كرده‌ است. نگاهی به‌عنوان گروه می‌اندازید. عنوان قشنگی دارد: «عشق یعنی اینكه» تصمیم می‌گیرید در گروه بمانید و مطالبش را بخوانید، چون فكر می‌كنید زندگی زناشویی شما یخ كرده است.

 


واقعیت و خیالاتی كه این روزها مد شده، داستان «میان‌ ماه من تا‌ ماه گردون، تفاوت از زمین تا آسمان است» را تكرار می‌كند. شاید خودتان هم ندانید كه زندگی شما به همین شكل و قالبی كه هست، این امكان را دارد كه از تمام افسانه‌های تاریخی عشق، جلو بزند و تا آخر عمر گرم و پایدار بماند. به‌شرطی كه شما خودتان و رابطه عاطفی بین خود و همسرتان را یك رابطه منحصر به فرد ببینید كه با همه رابطه‌های همسرانه كه در اطراف خود می‌بینید فرق دارد. به جای غرق‌شدن در رویای عشق‌های فانتزی و دق‌مرگ شدن از حسرت خوردن، عشق و علاقه‌ای كه در زندگی خودتان جریان دارد را ببینید.


یادگیری زبان عشق همسرتان مثل زبان انگلیسی
وقتی چشم‌تان به زندگی عاشقانه دیگران دوخته شود، به‌جای تمركز بر ‌خود و داشته‌های ارزشمند رابطه خودتان، هر روز یك اتفاق ساده می‌تواند شما را به این نتیجه برساند كه زندگی‌تان از عشق خالی است. برای خوشبختی باید باور كنید كه اگر همسرتان با یك بشقاب میوه مقابل چشم همه، آن هم در یك مهمانی شلوغ كنار شما نمی‌نشیند و جویای حال‌تان نمی‌شود، دلیلی بر بی‌علاقگی او نیست. نمی‌خواهیم بگوییم كه همه ابراز علاقه‌ها نمایشی است، شاید هم كاملا واقعی باشد اما شما، آن فرد و هر انسان دیگری، هركدام زبان عشق مخصوص به‌خودتان را دارید. نباید دست به مقایسه بزنید كه در این صورت مانند كلاغی كه می‌خواهد راه‌رفتن كبك را تمرین كند، راه رفتن خودتان را نیز فراموش می‌كنید. از همین امروز تصمیم بگیرید، فهرستی از كارهای همسرتان را كه می‌تواند دلیلی بر علاقه و عشق او به شما باشد تهیه كنید؛ یعنی سعی كنید مدام در رفتارهای او به‌دنبال زبان عشق مخصوص به او باشید؛ ممكن است همسر شما داوطلبانه بخواهد بچه‌ها را به گردش ببرد تا شما در خانه استراحت كنید یا اینكه در پخت‌وپز كمك حال‌تان باشد و یا حتی نگران اوضاع جسمی شما باشد. همه اینها هیچ دلیلی غیر از عشق و محبت ندارد. آن وقت می‌بینید كه شما در دنیایی از عشق و خوشبختی غرق بوده‌اید بدون اینكه خودتان از وجود این دنیا خبر داشته باشید.

قرار بگذارید تا خوبی‌های رابطه‌تان را پیدا كنید، آنها را بنویسید و روزی 3 بار صبح، ظهر و شب بعد از غذا با صدای بلند بخوانید


یك آلوچه ترش با طعم خوشبختی
اگر از شما بخواهیم ظرف مدت 10‌ثانیه به یك لواشك ترش یا آلوچه ترش فكر كنید حتما بزاق دهان‌تان شروع به فعالیت می‌كند و دهان شما پر از آب می‌شود؛ به همین سادگی. آن وقت فكر كنید كه شما هر روز و هر لحظه و مدام با خودتان نشخوار فكری داشته باشید كه زندگی شما از عشق و محبت خالی است و با همسرتان رابطه عاطفی خوبی نخواهید داشت. چطور ممكن است این افكار روی بدن و رفتار شما اثر نداشته باشد؟ وقتی معتقد باشید كه عشق همین رفتار‌های خاص است كه دیگران دارند و جز این نیست، چیزی كه از دست می‌دهید فرصت یك زندگی عاشقانه با همسرتان خواهد بود. همسرتان و واقعیت‌های رفتاری او صد سال هم كه بگذرد، تغییر نمی‌كند. وقتی شما از رابطه عاشقانه‌تان مایوس شده باشید این احساس به شریك زندگی‌تان هم منتقل می‌شود و در نتیجه هر دو فكر می‌كنید زندگی مشترك شما مشكل دارد و این، شروع اختلافات ریشه‌ای‌تر و بهانه‌گیری‌های بی‌اساس می‌شود. شما می‌خواهید جای خالی عشق را در زندگی‌تان به كم نمك بودن غذا و یا بیش از حد كار كردن همسرتان ربط دهید.پس به جای این افكار، تصمیم بگیرید هر روز صبح با نشاط به‌خودتان یادآوری كنید كه شما خوشبخت هستید و زندگی شما چیزی كم ندارد. این شما هستید كه باید انرژی خودتان را مدیریت كنید؛ یعنی تصمیم بگیرید كه همه انرژی شما صرف غصه خوردن و حسرت خوردن بابت نبود عشق در زندگی‌تان شود یا اینكه تلاش كنید و یاد بگیرید كه ساختن یك زندگی مشترك عاشقانه به چه مهارت‌هایی نیاز دارد.


 


 

به زندگی دیگران چشم ندوزید
هر چه به زندگی و روابط دیگران چشم بدوزید و فانتزی‌های نوشته شده و شعار‌های رویایی را بخوانید و زندگی خودتان را زیر سوال ببرید، از تعمیر روابط عاجزتر می‌شوید و حتی ممكن است كار به جاهای باریك‌تر هم بكشد. در چنین شرایطی هم شما و هم همسرتان در معرض رفتارهای نادرست قرار می‌گیرید. خیلی راحت كسی می‌تواند از گرد راه برسد و با چند جمله‌ای كه شبیه به رویاهای شماست و وقت گذاشتن در چت و فضای مجازی و شاید هم دیدار‌های حضوری كاری كند كه حس كنید عشق گمشده‌تان را یافته‌اید. درحالی‌كه حتی اگر همان شوالیه بر اسب سفید كه حرف‌های رویایی می‌زند باهم زیر یك سقف بروید و در نقش همسری  قرار بگیرد، زبان عشق مخصوص خود را خواهد داشت كه ممكن است از همسرتان بسیار هم كم‌رنگ‌تر باشد.

نباید دست به مقایسه بزنید كه در این صورت مانند كلاغی كه می‌خواهد راه‌رفتن كبك را تمرین كند، راه رفتن خودتان را نیز فراموش می‌كنید

دنبال واقعیت باشید
چیزی كه می‌تواند تهدیدی برای ازدواج و رابطه شما باشد و تا مرز جدایی و یاخیانت  هم پیش برود تنها یك چیز است و آن هم به‌دنبال فانتزی‌های غیرواقعی بودن در یك زندگی واقعی است. البته عشق باید در جای جای خانه‌تان حضور داشته باشد اما عشقی كه از‌ رویا گذشته و به واقعیت رسیده است. قرار بگذارید تا خوبی‌های رابطه‌تان را پیدا كنید، آنها را بنویسید و روزی 3 بار صبح، ظهر و شب بعد از غذا با صدای بلند بخوانید. به‌خودتان یادآوری كنید كه اگر همسر دوست شما گل سرخ روی زمین می‌ریزد و یا شمع روشن می‌كند و حرف‌های رمانتیك می‌زند، همسر شما هم كارهای دیگری را انجام می‌دهد كه ممكن است كسی نداند اما شما به‌خوبی می‌دانید؛ هر چند خیلی زود فراموش می‌كنید.


فریب فانتزی های عاشقانه را نخورید
شاید وقتی مجرد بودید و جمله‌ها و تعریف‌های فانتزی از عشق را می‌خواندید با خودتان می‌گفتید كه من در زندگی‌ام به چنین عشقی خواهم رسید اما وقتی زیر سقف زندگی مشترك رفتید، دیگر نظرتان كمی فرق می‌كند. آن‌وقت است كه می‌دانید وقتی دعوای‌تان می‌شود، حرف عاشقانه رد و بدل نمی‌كنید و اگر بخواهید خیلی درست رفتار كنید، به هم توهین نمی‌كنید و خیلی آگاه و منطقی حرف‌تان را می‌زنید. ممكن است زمانی كه واقعیت را با تعاریف مطرح شده خیلی دور می‌بینید، باخودتان می‌گویید شاید اصلا بین شما و همسرتان عشقی وجود نداشته باشد یا اینكه با افسردگی و ناراحتی می‌گویید: خوش‌به‌حال آنها كه عاشق هم هستند نه مثل من و شوهرم. در بهترین شرایط هم شاید با خودتان بگویید: «این قرطی بازی‌ها یعنی چی؟ همین كه باهم دعوا نمی‌كنیم و بر سر 50درصد موضوعات تفاهم داریم، كافی است.»
این جمله‌هایی كه در فضای مجازی با عنوان عشق واقعی به خورد ما می‌دهند فقط به درد همان فضای مجازی می‌خورد و واقعیت ندارد زیرا در حقیقت زندگی معنای دیگری دارد. با خودتان تمرین كنید كه یك زندگی عاشقانه برای خود و همسرتان بسازید اما هرگز با طناب پوسیده این جملات و عكس نوشته‌ها به چاه افسردگی و حسرت سقوط نكنید.

فرآوری: ندا داوودی
 تبیان


امتیاز :

برچسب ها : رابطه , زن , شوهر , عشق , مشاوره , بنیان خانواده , مشکلات ازدواج , سایت تفریحی سه سوت ,
دینگ دینگ های عاشقانه نوشته شده در جمعه 06 شهريور 1394 ساعت 22:15

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب تصادفی
تشکیل باند سرقت توسط خاله و خواهرزاده
دانلود فیلم لوسی Lucy 2014 اشتراک گذاری
واکنش«کامیبز دیرباز»به فاجعه منا (عکس)
خوشبو کردن خانه
اولین عکس ابراهیم تاتلیسس پس از عمل جراحی
دانلود آهنگ جدید احسان حق شناس به نام انرژی
من نماز می خوانم ولی مشروبم می خورم
فال روزانه دوشنبه 3 آذر 1393
دانلود فول آلبوم بابک جهانبخش
تک عکس های جدید بازیگران زن
رسمي-دي ماريا به منچستريونايتد پيوست
دانلود Intuisphere WebAcappella E-commerce 4.6.8 نرم افزار طراحی سایت بدون کدنویسی و برنامه نویسی
دانلود آهنگ جدید حسین توکلی به نام بارگاه
اس ام اس تبریک عید فطر 93
جدیدترین عکس های از سیبل جان2015
چگونه لب هایمان را زیباتر آرایش کنیم
گوشی جدید سونی با ۲ دوربین ۱۳ مگاپیکسلی در راه است
عیاشی پونه قدوسی مجری بی‌بی‌سی / عکس
فال روز یکشنبه 6 دی 94
عوامل موثر برکیفیت و کمیت رابطه جنسی
عکس نوشته عاشقانه و رمانتیک
کودکان هرگز نباید این غذاها را بخورند
فال روزانه شنبه 15 شهریور 1393
دانلود آهنگ جدید ایمان غلامی به نام فریاد
دانلود آهنگ جدید مهران فهیمی به نام آزاده باش
عکس ماشین بازیکنان والیبال تیم ملی
چهار مرحله برای برق انداختن دندان در خانه
دانلود موزیک ویدیو جدید پویان به اسم انگار عاشق شدم
دانلود آهنگ جدید امیر تتلو به نام آسوده بخواب
عکس جدید برن سات و کنان دوغلو ۲۰۱۵
اس جدید روز جوان و ولادت حضرت علی اکبر
دانلود آهنگ جدید The Ways به نام دیوار
عکس های جدید هانیه توسلی در جشنواره 33 فیلم فجر
طرز تهیه بستنی زمستانی خانگی خوشمزه
دانلود آهنگ جدید علی باقری به نام مخاطب خاص
عکسهای لو رفته جدید بازیگران ایرانی
آشامیدن آب در ظروف مسی مکروه است !!
کرار خواهان فسخ قراردادش با استقلال شد
هاشميان:مي‌خواهم‌مربي پرسپوليس و بايرن شوم
آخرین مطالب
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به sesooot می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .