loading...
سایت تفریحی و سرگرمی سه سوت
مرتضی ساسانی بازدید : 286 سه شنبه 01 مهر 1393 نظرات (0)

 روحانی در شرایط تحریم

رئیس‌جمهور در مراسم رژه بزرگ نیروهای مسلح با بیان اینکه قوی‌ترین نیروهای مسلح را در منطقه داریم، گفت: نیروهای مسلح نمی‌گذارند خواب دشمنان برای این کشور تعبیر شود.

به گزارش خبرآنلاین، حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی ایران در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت فرا رسیدن آغاز هفته دفاع مقدس که صبح امروز در جوار حرم امام راحل برگزار شد، با گرامیداشت فرا رسیدن این ایام ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز مقاومت ملت بلندقامت ایران در برابر توطئه و تجاوز بیگانگان گفت: درود و سلام ما به روح بلند و پاک قافله‌سالار ایستادگی و مقاومت در این سرزمین فرماندهی کل نیروهای مسلح در دوران دفاع مقدس امام راحل (ره) که همچنان از روح بلند او از خط او و راه درس می‌آموزیم و بی‌تردید مسیری که او برای ما مشخص کرد مسیر تعالی و سعادت برای جامعه بزرگ ایران بوده است.

وی افزود: سلام و درود بر تمام شهیدان و آنان که بیابان‌های جنوب و غرب را رنگین ساختند و عزت و سرافرازی را برای مردم ما به ارمغان آوردند آنها که هنوز هم بعد از 34 سال عطر خون پاکشان مشام همه ملت ایران را و مسلمانان را و مستضعفین را مملو از شادی و غرور ساخته است.

همچنین روحانی با فرستادن سلام و درود به رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: ایشان قلب تپنده جامعه اسلامی ما هستند و در سایه رهنمودهای آن عزیز دیدیم که در هفته‌های گذشته چگونه دل‌های همه به این قلب بزرگ تپنده کشور متصل بود و مردم یک بار دیگر به مناسبتی که پیش آمد ارادت و دلدادگی خود را به خوبی در برابر این بزرگمرد نشان دادند.

اهم اظهارات رییس جمهور را به نقل از فارس بخوانید:

* هفته دفاع مقدس هفته درس برای ما و هفته درس‌آموزی برای دشمنان ماست. برای ما درس است که دیدیم در برابر انواع تسلیحات دشمن و پشت به پشت هم دادن شرق و غرب ملت ما توانست با ایستادگی و مقاومت نگذارد خواب آنها برای ذلت این ملت و برای تسلیم این ملت تعبیر شود.

*جوانان مومن و ارتشیان قهرمان سپاه ایثارگر نیروی انتظامی نیروی بسیج فداکار همه در کنار هم قرار گرفتند. فرامین امام راحل را سرمشق خود قرار دادند. از اصل روز 31 شهریور ماه 1359 که تجاوز شروع شد و همزمان فرمان امام صادر شد همه به خیابان آمدند و لباس رزم پوشیدند و به جبهه‌ها حرکت کردند.

*سیل مردم ایثارگر به سمت غرب و جنوب کشور برای دفاع را شاهد بودیم در کمتر از 24 ساعت خلبانان قهرمان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قاطعانه به متجاوزین عفلقی در سراسر عراق پاسخ دادند. هوانیروز در مرزهای غرب و جنوب تانک‌ها، توپخانه‌ها رزمندگان سپاه دلاور،‌ بسیجیان،‌ عشایر، نیروی انتظامی همه و همه در صف واحد در برابر متجاوزان ایستادند.

* دنیا فکر کرد اگر روزی شرق و غرب در مسئله‌ای در کنار هم متحد شوند و پول مرتجعین و سلاح شرق و غرب در کنار هم باشد و عفلقیان به میدان نبرد بیایند می‌توانند انقلابی را به شکست بکشانند، این اشتباه بزرگ قدرت‌های بزرگ و مرتجعین بوده و این ایستادگی ملت ما در قبل از انقلاب دوران دفاع مقدس و امروز در برابر توطئه‌ها است را شاهد هستیم اما غرب و دیگران اشتباهاتشان را تکرار می‌کنند.

* قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و در دو هشت سال یعنی 16 سال همه در کنار یک رژیم سفاک ایستاند و ملت ما تنها تحت فرامین امامشان در برابر متجاوزین دیکتاتورها، ‌مستبدان و همه حامیانشان در شرق و غرب ایستادگی کرد و 22 بهمن را آفرید و پرچم انقلاب اسلامی را در این کشور و در سراسر منطقه به اهتزاز درآورد.

*دشمن دید که در این دو هشت سال ملت ما ایستادگی کرد و آنها شکست خوردند، اما متاسفانه از این تجربه درس نگرفت و هشت سال سوم تجاوز و جنگ را بر ملت ما تحمیل کرد و رزمندگان ما در این هشت سال نیز در جبهه‌ها پیروز شدند.

*اگر بمباران و سختی و مشکلات در برابر آنها ظاهر شود هرگز در راه مسیر خود سست نخواهند شد و هرگز ناتوان نخواهند شد و هرگز در برابر دشمن سر تسلیم فرود نخواهند آورد که خداوند در کنار صبرپیشگان و مقاومان و استقامت‌کنندگان است و آنان در نزد حق محبوب هستند.

*دشمنان این سرزمین پیروزی ملت ما را باور نمی‌کردند، یک سال بیشتر نگذشته بود که رزمندگان کشورمان عملیات شکست حصر آبادان را رقم زدند و به دنبال آن پیروزی‌های دیگری را در عملیات فتح‌المبین و شکست حصر آبادان و پیروزی خونین‌شهر در سال 61 رقم زدند و حماسه و پیروزی را در کشور آفریدند.

* دشمن در جنگ تحمیلی نتوانست به اهداف خود برسد و تمامیت ارضی این سرزمین را زیر سؤال ببرد و نتوانست راهی را برای تجاوزات آینده خود در این سرزمین بگشاید که این ایستادگی 8 ساله سد محکمی برای توطئه‌های آنها در آینده بود که ظاهر آن دفاع اما در باطن بازدارندگی در برابر توطئه‌های دشمنی بود که در ذهن خود برنامه‌هایی را برای این مرز و بوم در نظر گرفته بود.

*دشمن در 8 سال جنگ نتوانست به اهداف خود برسد اما پس از 8 سال دفاع مقدس به بهانه مسئله هسته‌ای و به شکلی جدید جنگ اقتصادی و تحریم را علیه ملت ایران اعمال کرد که ملت ما در 8 ساله چهارم ایستادگی کردند و به جهانیان اعلام کردند به فکر تولید سلاح کشتار جمعی نبوده و تنها این امر را برای توسعه امر پیشرفت و احقاق حقوق خود می‌خواهیم و در برابر فشار غرب و قدرت‌ها سر فرود نیاورده و نخواهیم آورد.

*در طول یک سال گذشته پس از حماسه سیاسی 24 خرداد، مردم در راه حماسه اقتصادی تلاش می‌کنند تا با ایجاد حماسه اقتصاد مقاومتی بتوانند بر مشکلات اقتصادی فائق بیایند.

*شرایط تحریم ملت ایران توانسته است از رکود و تورم فاصله بگیرد و قدم‌های اولیه را برای رونق اقتصادی کشور بردارد، جامعه امروز ما جامعه‌ای متحد و منسجم است که نیروهای مسلح آن اعم از بسیج، ارتش و سپاه به طور واحد در برابر دشمنان ایستاده‌اند و نه تنها نیروهای مسلح بلکه اقوام و مذاهب نیز همه یکپارچه تحت لوای پرچم جمهوری اسلامی ایران به طور واحد از این سرزمین خود دفاع خواهیم کرد.

* از فشار دشمن هراسی نداریم،  ملت ایران ملت صلح‌جویی است و قصد تحمیل جنگ به هیچ کشوری را نداشته، نداریم و نخواهیم داشت چرا که ما نمی‌خواهیم با ایجاد جنگ و تولید سلاح‌‌ سفره خود را رنگین کنیم آنچنان که برخی کشورهای غربی با خون ملت‌های دیگر سفره خود را رنگین می‌کنند.

*ملت ایران با اتکا به تلاش، پشتکار و اقتصاد پاک خود تلاش خواهد کرد تا سفره خود را رنگین کند چرا که قصد جنگ و تجاوز به هیچ کشوری را ندارد و بر ایستادگی خود ادامه خواهد داد.

*خوشحالم که از این تریبون اعلام کنم در مهر ماه امسال که از فردا آغاز می‌شود همه مطالبات و معوقات ایثارگر پرداخت خواهد شد که بخشی از این معوقات پرداخت شده مربوط به سال 86 است و 1700 میلیارد تومان به عنوان معوقات به این خانواده این عزیزان پرداخت خواهد شد که این در برابر کار عظیمی که آنها انجام دادند ناچیز است و آنان اجر خود را از خداوند متعال دریافت خواهند کرد.

* نیروهای مسلح در سال‌های اخیر توانستند با اختراعات مکرر و تولید سلاح‌های جدید و با ایمان قدرت متکی به توکل خود قوی‌ترین نیروهای مسلح خود را در منطقه به وجود آورند، ‌باید به این نیرو افتخار کنیم و در برابر آنها سر تعظیم فرود می‌آوریم. دولت با همه توان خود به حمایت از نیروهای مسلح و تقویت آنان برمی‌دارد و تردید ندارد که این نیرو پشتوانه‌ای قوی برای نظام و کشور ایران خواهد بود.

* امروز متاسفانه در منطقه آشوب و ناامنی در کشور وجود دارد و ایران توانسته است به ثبات منطقه خاورمیانه کمک کند و تروریست‌ها را به جای خود خواهند نشاند چرا که ملت ایران در برابر تروریست می‌ایستند و نیروهای مسلح و دولت جمهوری اسلامی در این عرصه با هم کمک خواهند کرد.

*امیدواریم پرچم توحید، اسلام، استقلال و ایستادگی در سراسر دنیای اسلام در برابر مستکبران به اهتزاز درآید، تردید نداریم که ملت ایران به ایستادگی خود ادامه خواهند داد و پیروزی از آن ما خواهند بود.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
Profile Pic
مجله سه سوت در سال 1389 و با هدف فراهم آوردن امکان استفاده بهینه از اوقات فراغت کاربران اینترنتی راه اندازی شد. این مجله تفریحی، آموزشی و سرگرمی همواره سعی داشته تا با بهترین و مفیدترین و جذاب ترین مطالب اوقات خوشی را برای کاربران فراهم نماید. اکنون نیز بعد از گذشت هفت سال از تاسیس این سایت هنوز محبوبیت این سایت از بین نرفته و همه روزه مورد بازدید بسیاری از کاربران عزیز قرار می گیرد. امید است شما نیز لحاظ خوب و خوش و مفیدی در سه سوت داشته باشید.
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  مطالب سایت را چگونه ارزیابی میکنید
  آمار سایت
 • کل مطالب : 7397
 • کل نظرات : 201
 • افراد آنلاین : 6
 • تعداد اعضا : 499
 • آی پی امروز : 173
 • آی پی دیروز : 306
 • بازدید امروز : 1,128
 • باردید دیروز : 2,188
 • گوگل امروز : 5
 • گوگل دیروز : 11
 • بازدید هفته : 16,423
 • بازدید ماه : 59,181
 • بازدید سال : 716,971
 • بازدید کلی : 7,336,846