close
تبلیغات در اینترنت
اخبار اجتماعی X بزرگترین سایت اخبار اجتماعی جدید X نمایش اخبار اجتماعی جدید X افتتاح اخبار اجتماعی جدید X افتتاح سایت اخبار اجتماعی جدید X دانلود مستقیم با اخبار اجتماعی جدید X فیلترشکن اخبار اجتماعی جدید X افتتاح انجمن اخبار اجتماعی جدید X افتتاح تالار گفتمان اخبار اجتماعی جدید X افتتاح وبلاگ اخبار اجتماعی جدید X دانلود نرم افزار X دانلود بازی X دانلود فیلم X مطالب تفریحی X تصویر X ترول X کد و ابزار X فیلم و انیمیشن X فیلترشکن رایگان X پی اس دی قالب X دامنه X ثبت دامنه رایگان X اموزش ثبت دامنه X گرافیک X ورزشی X ورزش و خبر X دانلود بازی رایگان X اندروید X جاوا X س

جستجوگر پیشرفته


آخرین ارسال های انجمنموضوع :

درخواست رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی از سفرا

 رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جمع سفرا و مسئولین دفاتر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشوربا تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی باید به توسعه گردشگری کمک کند از برگزاری سمپوزیوم گردشگری پایدار با حضور ۳۰ تن از وزرای گردشگری کشورهای مختلف در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مسعپد سلطانی فر گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به امضاء خواهد رسید، ۸۰ رایزن فرهنگی کشورمان در ۶۰ کشور برای پیشبرد اهداف سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همکاری خواهند کرد.

معاون رییس جمهور در این نشست با ابراز امیدواری نسبت به بحث و تبادل‌نظر در خصوص مسائل گردشگری و حل مشکلات این حوزه، گفت: با توجه به مبانی اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری در اواخر سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد و در آن بر استفاده از تمامی ظرفیت‌های اقتصادی برای رشد و توسعه کشور، ایجاد اشتغال، حل مشکلات اقتصادی و کنترل تورم تاکید شده است وبا عنایت به نامگذاری سال جاری به نام سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، سازمان میراث فرهنگی در هر دو عرصه توسعه اقتصادی و توسعه فرهنگی دارای ظرفیت‌های مناسب و مسئولیت‌های مشخصی است.

سلطانی فر ادامه داد: ما در بخش گردشگری دارای ظرفیت‌های قابل توجهی در کشور هستیم، جاذبه‌های تاریخی، طبیعی، فرهنگی و زیارتی کشور شرایط خوبی را برای توسعه گردشگری فراهم آورده است که در صورت ایجاد هماهنگی و رفع محدودیت‌ها، این امکانات و ظرفیت‌ها، درآمدهای بسیاری را نصیب کشور می‌کند.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به وضعیت گردشگری در جهان، افزود: در سال ۲۰۰۵ میلادی، ۸۰۰ میلیون گردشگر در سراسر جهان به سفر پرداختند، این رقم در سال ۲۰۱۳ به تعداد یک میلیارد و ۱۸۷ میلیون نفر رسید و براساس آمار رسمی (UNWTO) سازمان جهانی جهانگردی از محل جابه‌جایی این تعداد گردشگر، هزار و دویست و ۵۰ میلیارد دلار درآمد نصیب کشورهای مختلف شده است. این تعداد گردشگر در سال ۲۰۲۰ به ۱٫۶ میلیارد نفر و در سال ۲۰۳۰ به ۱٫۸ میلیارد نفر می رسد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه گردش مالی در مجموعه فعالیت‌های مربوط به گردشگری اعم از هتل‌داری، اماکن تفریحی، تفریحات، سرگرمی و اوقات فراغت در سال ۲۰۱۳ مبلغ ۶۵۰۰ میلیارد دلار بوده است، یادآور شد: هتل‌داران دنیا در سال گذشته میلادی ۵۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند که یک سوم این مبلغ سهم هتلداران آمریکایی بوده است.

وی گفت: گردشگری سلامت که امروز در کشور ما هم مورد توجه قرار گرفته در سال ۲۰۱۳ بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد دلار درآمد برای کشورها داشته است.

 

ایران، یک موزه بزرگ

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه وجود ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی، ایران را به یک موزه بزرگ و پرجاذبه برای گردشگران تبدیل کرده است، یادآور شد: بخش عمده‌ای از گردشگران کشورمان را گردشگران فرهنگی، تاریخی، زیارتی و مذهبی تشکیل می‌دهند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی همچنین با یادآوری توانمندی‌های کشور در بخش صنایع‌دستی، افزود: ایران یکی از سه قطب تولیدکننده صنایع‌دستی در جهان است که این جایگاه در سالهای گذشته کم‌رنگ شده است، با توجه به وجود ۳۵۲ رشته فعال صنایع‌دستی و اشتغال بیش از ۲ میلیون نفر در این بخش، ما برای احیای این جایگاه و رفع مشکلات بازاریابی و فروش صنایع‌دستی برنامه هایی جدی در دستور کار داریم.

سلطانی‌فر با اشاره به چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور و پیش‌بینی میزبانی از ۲۰ میلیون گردشگر با ۲۵ میلیارد دلار درآمد برای کشور، افزود: از زمان آغاز این چشم‌انداز ۹ سال گذشته و ۱۱ سال باقی مانده است، دستیابی به اهداف سند چشم‌انداز و ورود ۲۰ میلیون گردشگر به کشور، مسیر پر پیچ‌وخمی است اما با آغاز کار دولت تدبیر و امید در همان ماه‌های ابتدایی، شاهد اشتیاق گردشگران برای ورود به ایران بودیم.

وی ادامه داد: با ایجاد زیرساخت‌ها، تامین اماکن اقامتی و هتل‌ها، ساماندهی حمل و نقل داخلی و خارجی و حل مشکلات مربوط به ویزا، میزبانی از گردشگرانی که برای بازدید از جاذبه‌های کشورمان اشتیاق دارند را در مسیر مناسبی قرار می‌دهد.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه در ماه‌های گذشته اقدامات مختلفی در زمینه توسعه فعالیت‌های سازمان میراث فرهنگی در سه حوزه انجام شده است، گفت: در حوزه گردشگری، هماهنگ کردن دستگاه‌ها برای توسعه برنامه‌ها و فعالیت‌های گردشگری ، با هدف ایجاد تعاملات فرهنگی، ارزآوری و اشتغالزایی در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با تاکید بر اینکه انعقاد تفاهم‌نامه و گسترش همکاری با دستگاه‌ها یکی از برنامه‌های جدی سازمان میراث فرهنگی است ، افزود: در همین راستا امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای استفاده از ۸۰ رایزن فرهنگی در ۶۰ کشور دنیا در جهت اهداف سازمان میراث فرهنگی، مورد توافق دو طرف قرار گرفته است.

معاون رئیس‌جمهور همچنین از تشکیل کارگروه مشترک سازمان میراث فرهنگی، وزارت امور خارجه، وزارت کشور و وزارت اطلاعات برای تسریع و صدور ویزا خبر داد و افزود: افزایش زمان ویزای فرودگاهی و افزایش تعداد کشورهای لغو روادید از مباحث مهم این کارگروه است.

 

هتل کم داریم

سلطانی‌فر گفت: کمبود هتل یکی دیگر از مشکلات کشور در بخش گردشگری است که سازمان میراث فرهنگی در تفاهم‌نامه‌ای با صندوق توسعه ملی برای احداث هتل و اتمام هتل‌های نیمه کاره، تسهیلات ویژه‌ای را در اختیار سرمایه‌گذاران این بخش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه تکمیل هتل‌های نیمه‌کاره در اولویت اعطای تسهیلات است، یادآور شد: در حال حاضر بیش از ۴۰ پروژه گردشگری، ازجمله ۳۰ هتل برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده است و ما امیدواریم حداقل ۱۰ هتل چهار و پنج ستاره تا پایان امسال و ۲۰ هتل در دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه برای میزبانی از ۲۰ میلیون گردشگر پیش‌بینی شده در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور به ۳ برابر هتل‌های فعلی نیاز داریم، افزود: فضای مثبت گفتمان که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید فراهم شده است و نتایج سازنده گفتمان دولتمردان با ۱+۵ برای حفظ حقوق هسته‌ای، شرایط مناسبی برای حضور گردشگران و سرمایه‌گذاران در ایران فراهم آورده است.

سلطانی‌فر ادامه داد: حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و معتبر گردشگری از دیگر مواردی است که در این دوره از مدیریت سازمان مورد توجه بیشتر قرار گرفته و شرکت در ۵ نمایشگاه بزرگ گردشگری طی سال جاری هدفگذاری شده است.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به تامین و تهیه لوح فشرده، کاتالوگ و بروشور از جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی کشورمان به زبانهای مختلف، افزود: این اقلام طی چند ماه آینده برای سفارتخانه‌ها و رایزنان فرهنگی کشورمان ارسال می‌شود.

 

سمپوزیومی برای گردشگری پایدار

رئیس سازمان میراث فرهنگی همچنین از برگزاری سمپوزیوم گردشگری پایدار خبر داد و گفت: میزبانی سمپوزیوم گردشگری پایدار که مجموعه‌ای مرتبط با سازمان ملل متحد است به ایران سپرده شده است، این سمپوزیوم از ۲۲ تا ۲۴ مهرماه با حضور حدود ۳۰ نفر از وزرای گردشگری کشورهای مختلف در تهران برگزار می‌شود.

وی در پایان، از نمایندگان و سفرای جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف خواست تا معرفی و تبلیغ جاذبه‌های مختلف کشورمان را در دستور کار خود قرار دهند و ادامه داد: شرایط حضور گردشگران و سرمایه‌گذاران کشورهای مختلف برای استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات کشور، امروز با ایجاد تعامل و فضای مثبت توسط دولت تدبیر و امید فراهم شده است.

در ادامه این جلسه، نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف، سوالات و پیشنهادات خود را در ارتباط با مسائل مربوط به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مطرح کردند.امتیاز :

برچسب ها : اخبار اجتماعی , بزرگترین سایت اخبار اجتماعی جدید , نمایش اخبار اجتماعی جدید , افتتاح اخبار اجتماعی جدید , افتتاح سایت اخبار اجتماعی جدید , دانلود مستقیم با اخبار اجتماعی جدید , فیلترشکن اخبار اجتماعی جدید , افتتاح انجمن اخبار اجتماعی جدید , افتتاح تالار گفتمان اخبار اجتماعی جدید , افتتاح وبلاگ اخبار اجتماعی جدید , دانلود نرم افزار , دانلود بازی , دانلود فیلم , مطالب تفریحی , تصویر , ترول , کد و ابزار , فیلم و انیمیشن , فیلترشکن رایگان , پی اس دی قالب ,
درخواست رئیس سازمان میراث‌ فرهنگی از سفرا نوشته شده در چهارشنبه 22 مرداد 1393 ساعت 0:50

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب تصادفی
اس ام اس های بغض و گریه دار غمگین
بازار مخصوص فروش زنان مسیحی
دانلود مستند سریالی The World at War
دانلود آپدیت آنلاین یوزر پسورد جدید نود 32شنبه4بهمن 93/11/4
بازی خواننده پاپ ایران در سریال آمریکایی! (عکس)
دانلود آهنگ جدید علی عبدالمالکی به نام دریای لعنتی
گلشیفته فراهانی، باز هم برهنه/ عکس18+
عکس جدید فرهاد مجیدی ۲۰۱۵
شادمهر عقیلی با موهای سفید در کنار همسر و دخترش +تصاویر
دانلود اهنگ جدید رضا پارسا دوست دارم
دانلود آهنگ جدید مرتضی پاشایی به نام کی فکرشو می کرد
دانلود آهنگ جدید بهنام علمشاهی به نام بیردانه
احادیثی گهربار درباره غذا خوردن
دانلود آهنگ جدید رستاک به نام آرایش
دانلود موزیک ویدئو جدید ابی به نام بی انتها
دانلود آهنگ جدید و فوق العاده زیبای مرتضی سهرابی (avan) و میلاد دل 2 به نام حلقه اجباری
طرز تهیه ران مرغ با آجیل برزیلی
دانلود Spyware Terminator Premium 3.0.0.10 نرم افزار ضد جاسوسی
دانلود موزیک ویدئو جدید متین معارفی (دو حنجره) به نام دکتر
نکات امنیتی در مورد همراه بانک
دانلود موزیک ویدئو جدید علیشمس و مهدی جهانی به نام عشقت که باشه
نشانه های ابتلا به تکرر ادرار و راه های درمان آن
خصوصیات ویژه یک زن نمونه!
علی (ع) نمونه انسان کامل - تحقیق دروس معارف و اندیشه و اخلاق
دستگیری "رضا چهاردست" با 21 همدستش
دانلود ویژه برنامه شبی با ستاره ها
عکس های جدید سحر قریشی
نظرسنجی رفاقتم با کریمی را بهم نمی‌زند
فال روزانه دوشنبه 29 تیر 1394
دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام بزم آخر
دانلود IObit Uninstaller 4.0.4.30 – نرم افزار حذف کامل نرم افزارها از روی سیستم
طرز تهیه زیتون پرورده پر طرفدار شمالی
آیا ایدز با نیش حشرات هم منتقل می‏ شود؟
علت طلاق مهتاب کرامتی
پراهمیت ترین اقدامات قبل از بارداری
عکس نوشته دار عاشقانه و زیبا
روشهایی ساده برای داشتن پوست درخشان بعد از خواب شبانه
دانلود آهنگ جدید حمید عسکری به نام بیتابی
عکس بازیگران زن زمستان ۹۳
آخرین مطالب
لینک دوستان
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به sesooot می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .