close
تبلیغات در اینترنت
تصویر ,10 توصیه برای یک مسافرت خوب بازیگر ,10 توصیه برای یک مسافرت خوب تصاویر ,10 توصیه برای یک مسافرت خوب البوم ,10 توصیه برای یک مسافرت خوب گالری عکس ,10 توصیه برای یک مسافرت خوب مجموعه تصاویر ,10 توصیه برای یک مسافرت خوب دانلود البوم تصاویر ,10 توصیه برای یک مسافرت خوب تصاویر جدید ,10 توصیه برای یک مسافرت خوبگالری عکس,تصویر,بازیگر,تصاویر بازیگران,بازیگران ایران,بازیگران مرد,بازیگران هالیوود,گالری عکس,تصاویر طبیعت,تصاویر انسان ها,گالری عکس بازیگران,تصاویر مذهبی,تصاویر ماشین,تصاویر اچ دی,تصاویر فول اچ دی,قالب گالری عکس, تصویر 10 توصیه برای یک مسافرت خو

جستجوگر پیشرفته


آخرین ارسال های انجمن10 توصیه برای یک مسافرت خوب

اولین سفری که به شهری می روید مثل آغاز یک مکالمه است. جاهای دیدنی به همان دقتی که شما آنها را مورد سوال قرار می دهید از شما سوال می پرسند! ذهن باز همان طور که در یک گوش دادن به یک گفتگو می تواند مفید باشد، در یک سفر هم شما را به جایی که انتظارش را ندارید هدایت می کند.من به این نتیجه رسیده ام که هر چه بیشتر بتوانید پیش فرض های خود را در خانه بگذارید و به سفر بروید آنچه که مقصدتان سعی می کند به شما بگوید را بهتر می شنوید.

چند ماه پیش که در ونیز بودم ، از خودم ( و از شهر) پرسیدم که آیا ممکن است آثار هنری این شهر راه چیزهای دیگر مثل مدرنیته و رفاه را بسته باشد. و با هر نگاهی که به اطراف می انداختم ونیز این سوال را از من می پرسید که چرا زیبایی اش را همان طور که هست نپذیرفته ام ؟ یا چند سال پیش که به تبت برگشته بودم با خودم می گفتم که آیا این افسونگری ها واقعیست یا فقط در ذهنم نقش بسته ! تقریبا هنوز هم نتوانسته ام این مسائل را در ذهنم حل کنم، اما پرسیدن این سوال باعث می شود در طول مدتی که آنجا هستم حواسم را بیشتر جمع کنم و هر بار که به خانه بر می گردم مرا سمت سوال های عمیق تری سوق دهد.

با در نظر داشتن این صحبت ها، می خواهم به نکاتی اشاره کنم که هر بار که به مکان جدیدی می روم با استفاده از آنها گفتگوی پویایی با آن شهر برقرار می کنم !

1. از دقیقه به دقیقه ساعات اول اقامتتان لذت ببرید

برخوردهای اول بسیار ارزشمند تر از آنچه در ادامه می بینید است. من وقتی برای اولین بار از جایی دیدن می کنم با شتاب و خط ناخوانا صدها صفحه یاددااشت می نویسم. ولی بعد که به خانه بر می گردم می بینم که فقط در یکی دو صفحه اول – زمانی که سوار تاکسی فرودگاه می شوم و برای اولین بار به همه آنچه در خیابان هست با لذت نگاه می کنم- قبل از اینکه عقاید و تعصبات من پا پیش بگذارند – چیزی اساسی و واضح دستگیر آدم می شود. پس از ایمیل و اینترنت و… هر چیزی که شما را به یاد خانه تان می اندازد دوری کنید و فقط خودتان را در آن مکان غرق کنید.

2. از توریست بودن استقبال کنید

بعضی از آدم های پر افاده می گویند که مسافر هستند نه توریست . اما اگر توریست بودن به این معناست که می خواهید همه جذابیت هایی که یک مکان را منحصر به فرد می کند ببینید چه چیز بدی در این مورد وجود دارد ؟ در اولین روزی که در شهر آتلانتا هستید به یک تور سه ساعته درون شهری بروید تا دستتان بیاید که چی کجاست و دوست دارید دوباره به کجا برگردید. وقتی به سفرهای خارجی می روید اگر فقط می خواهید ببینید چه چیزی در اختیار مردم انگلیسی زبان است از مغازه هایی که راهنمای تور توصیه می کند دیدن کنید.از پرسیدن آدرس موزه ملی از یک غریبه بومی خجالت نکشید . شاید او شما را به توری که در همین مسیر است معرفی کند.

10 توصیه برای یک مسافرت خوب

3. کاتالوگ های راهنما  را از دست ندهید

به مجله های پر زرق و برقی که روی میزتان است یا بروشورهای مخصوص مهمانان که برای معرفی مکان های دیدنیست بی اعتنا نباشید.اگر این کار را نمی کردم چه طور می فهمیدم موزه هنرهای تجسمی بی نظیر شکارچیان آمریکایی در بالتیمور است؟یا اینکه در جزیره مورى تیوس می توانم با شیرها قدم بزنم؟ کجا می توانستم بفهمم که شش نوع تماس تلفنی که با اپراتور اداره می شود در بوتان وجود دارد : اضطراری ، مبرم، فوری، اجباری، مهم، نزدیکان، خویشاوندان نزدیک (خواهر برادر ) – که به همه آنها تقریبا به یک شکل پرداخته می شود.

4. از ماجراجویی استقبال کنید

آیا کسی از شما خواسته که ذرت بو داده ماکادامیا را برایش بیاورید یا آن راهب خردمندی را که یک بار در شهر پنوم پن (پایتخت کشور کامبوج) ملاقات کرده بود را پیدا کنید ؟ به دنبال این چیزهایی که دیگران می خواهند و برایش ارزش قائل می شوند بودن ( هر چه که می خواهد باشد) شما را به جاهایی که به هیچ وجه امکان نداشت ببینید هدایت می کند.

5. در یک مسابقه  ورزشی ،کنسرت یا تئاتر شرکت کنید

رقص باله و موسیقی چیزهایی ست که بدون اینکه لازم باشد به زبان خاصی صحبت کنید معنی را می رسانند. و همچنین به تماشای اپرایی در پکن یا مسابقه فوتبالی در برزیل رفتن با آنچه در شهر خودتان می توانید ببینید یکی نیست. برای رفتن به دریاچه قو سانتا باربارا تلاش زیادی لازم است ، اما با رفتن به بیروت هم می شود یک شب به یادماندنی خلق کرد.

6. به کتاب فروشی ها سر بزنید

برای اینکه بفهمید بومی ها به چه چیزهایی علاقه مند هستند این یک راه فوق العاده ست. به عنوان مثال، تقریبا سر همه خیابان های دهلی نو یک کتاب فروشی پر از کتاب هایی در مورد کاخ ها،نساجی ها، عالم روحانی و کاما سوترا وجود دارد. در Salt Lake City کتاب های دیگری پیشنهاد می شود. و در یک کتاب فروشی مستقل مثل “خانه کتاب الیوت بی” که یک نهاد محلی در بندرسیاتل است، جهانی چنان موجز پیدا خواهید کرد که شما را شگفت زده می کند . کنجکاوی در حتی کوچکترین کتابخانه ها نه تنها در تازه ای از یک شهر را برایتان باز می کند بلکه همچنین کتابی خوب برای خواندن در ساعات شب را به شما هدیه می کند.

7. تا ایستگاه آخر در اتوبوس بمانید

انجام این کار در هر جایی عاقلانه نیست اما رفتن تا شش ایستگاه بعدی اتوبوس هم می تواند سودمند باشد.کمترین اتفاق این است که شما می توانید بخش هایی از شهر را ببینید، از منظره پنجره ردیف اول کارهایی که مردم  انجام می دهند را ببینید و در نهایت به یک مقصد شگفت انگیز برسید. من این کار را یکبار در شهر میامی انجام دادم و سرآخر دیدم در یک جای جالب از هاوانا هستم .

8. هر روز روزنامه بخوانید

تقریبا همه شهرهای بزرگ دنیا یک روزنامه نگلیسی زبان دارند و حتی اگر شما نمی توانید بخوانید عکس ها و تفاوت حروف چاپی کوچک شما را شگفت زده می کند.چه به صفحه تبلیغات مربوط به عروسی روزنامه تایمز نگاه می کنید چه به تیترهای روزنامه های دیگر ،روزنامه ها خیلی بیشتر از آنچه فکر می کنید در مورد یک شهر به شما اطلاعات می دهند.

9. به رستوران های محلی بروید

خوردن غذاها در رستوران های ملی یکی از بهترین راه های آشنایی با مردم و فرهنگ جاییست که به آن سفر می کنید.

10. خودتان را در بهترین حس ممکن غرق کنید …امتیاز :

برچسب ها : تصویر , 10 توصیه برای یک مسافرت خوب بازیگر , 10 توصیه برای یک مسافرت خوب تصاویر , 10 توصیه برای یک مسافرت خوب البوم , 10 توصیه برای یک مسافرت خوب گالری عکس , 10 توصیه برای یک مسافرت خوب مجموعه تصاویر , 10 توصیه برای یک مسافرت خوب دانلود البوم تصاویر , 10 توصیه برای یک مسافرت خوب تصاویر جدید , 10 توصیه برای یک مسافرت خوبگالری عکس , بازیگر , تصاویر بازیگران , بازیگران ایران , بازیگران مرد , بازیگران هالیوود , گالری عکس , تصاویر طبیعت , تصاویر انسان ها , گالری عکس بازیگران , تصاویر مذهبی , تصاویر ماشین ,
10 توصیه برای یک مسافرت خوب نوشته شده در یکشنبه 10 اسفند 1393 ساعت 0:1
توسط : خشم شب

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب تصادفی
نامه رسمی ایران به عربستان درباره فاجعه منا
علیرضا حقیقی بازیکن هفته لیگ پرتغال
حاج‎ صفي ليگ برتري نمي‎ شود
دانلود آهنگ جدید باراد به نام دیگه نمیخوامت تورو
نمونه سوالات استخدامی بانک مسکن
دنیس مک دانو : کنگره به رئیس جمهور آمریکا اختیار جنگ با داعش را بدهد‎
دانلود آلبوم جدید ابراهیم اکبرپور به نام هوای فاصله
اس ام اس خنده دار خرداد سری دوم
ستاره های سینمای ایران در فضای جستجوی اینترنتی
طنز؛ مراحل به گند کشیدن یک تکنولوژی!
دانلود تیزر تصویری آلبوم جدید ماهان بهرام خان به نام یک و یازده دقیقه
دانلود فیلم ارباب حلقه ها ۲ ، دوبله فارسی
اس ام اس های مخصوص چهارشنبه سوری
تصاویر تاسف بار از بی حجابی زنان در توچال
شوخی رضا عطاران با بانوان سینما
سوپ سفید، پرطرفدارترین سوپ‌ مجلسی
دانلود آهنگ جدید علی کاظم خانی به نام برو
استهلال هلال ماه رمضان از چهارشنبه
۱۰ دختر زیبا و ستاره های آینده دار هالیوود + عکس
داعش‌ کودکان‌ ایزدی را پخت به مادرانشان خوراند
عکس نوشته های زیبای عاشقانه
دانلود فیلم زیبای در بند
مدل مانتو عید ۹۴
نسرین مقانلو مجری شد
ابوبکرالبغدادی : گردن بزنید ولی تصاویر را منتشر نکنید
دستگیری ۱۷ داعشی با لباس زنانه + تصاویر
تایید وجود مواد مخدر و شیشه در توتون قلیان
فال روزانه پنجشنبه 16 بهمن 1393
برگرهای عروسکی و دوست داشتنی
نخستین نوزاد از رحم پیوندی اميد زنان عقيم جهان را زنده كرد
دانلود آهنگ جدید متین دو حنجره به نام Yalnizlik
دانلود کامل مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر +گزارش کامل برندگان سیمرغ
20 نکته از سرمربي جديد پرسپوليس
واکنش جالب جهانبخش به صحبتهاي فرهاد مجيدي
دانلود آهنگ جدید رضا صادقی به نام مرد دیوونه
چرا امثال بابک زنجانی به فوتبال می‌ آیند؟
بیوگرافی سیاوش خیرابی + عکس
یوزرپسورد جدید نود 32
اس ام اس جدید خنده دار و جالب
آخرین مطالب
لینک دوستان
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به sesooot می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .